Sufity Armstrong oraz sufity typu Armstrong
Sufity podwieszane typu Armstrong znajdują powszechne zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Sufity te idealnie nadają się do maskowania różnego rodzaju instalacji elektrycznych, wentylacyjnych i oświetleniowych oraz oddzielania przestrzeni nadsufitowej.
Chcąc zaspokoić potrzeby naszych klientów proponujemy bardzo szeroki wybór towarów. Służymy także profesjonalnym doradztwem w zakresie wyboru odpowiednich systemów sufitowych w zależności od indywidualnych potrzeb.
Oferowane przez nas płyty sufitowe cechują się następującymi parametrami:
– mają wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku i odbijania światła;
– stanowią doskonałą dekorację;
– posiadają dobre właściwości akustyczne;
– dostępny jest duży wachlarz płyt sufitowych: faktury gładkie i perforowane, różne rozmiary, kolory i rodzaje krawędzi.
Elementy konstrukcji:
1. Profil główny DX24 3,7mb: profil w kształcie odwróconej litery T, zawierający specjalne otwory (w kształcie rombów) służące do łączenia profili poprzecznych (te z kolei umieszczane są w odległościach odpowiadających modułom); można je także łączyć ze sobą; profile układa się równolegle, a odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić 120mm;
2. Profil poprzeczny DX24 1,2mb oraz 0,6mb: profile występujące w długościach modułowych, na końcach posiadają zintegrowane klipsy, dzięki którym możliwe jest wsunięcie ich w otwory w profilu głównym i profilach poprzecznych; profile o długości 1,2mb posiadają romboidalny otwór po środku a także okrągłe otwory do zawiesi; profile poprzeczne montuje się równolegle do profili głównych między profilami o długości 1,2mb; profile poprzeczne posiadają podgięcia na końcach stopki;
3. Zawiesia: mogą być nimi druty wykonane ze wzmocnionej i ocynkowanej stali (o minimalnej średnicy 2mm), które przewleka się w szynie głównej i zakręca co najmniej 3 razy; alternatywą do drutów jest wieszak ze sprężynką połączony z ocynkowanym tzw. prętem „oczko” (o średnicy wynoszącej 4mm);
4. Profil przyścienny: L-kształtny profil o wymiarach 21x21mm wykonany z lakierowanej stali ocynkowanej; należy przymocować go do ściany przy użyciu odpowiednich wkrętów, rozmieszczonych w odległości nie większej niż 350mm; przy mocowaniu profili przyściennych w narożnikach ścian można nałożyć jeden na drugi, przy czym ten leżący niżej musi zostać koniecznie ukośnie ucięty.
5. Sprężynki dociskowe: używane są w miejscach wymagających zapewnienia stabilności lub odporności na podnoszenie płyt; w przypadku profili o długości 0,6mb stosuje się jedną sprężynkę na każdej krawędzi a dwie sprężynki w przypadku profili o długości 1,2mb.
Montaż
Montażu sufitu podwieszanego należy dokonać koniecznie według zaleceń producenta. Odległości pomiędzy wieszakami zależą od obciążenia i powinny być zgodne z tabelą dopuszczalnych obciążeń podanych przez producenta. Trzeba pamiętać, aby zawsze stosować się do lokalnych norm i zasad.